"Καλωσήρθατε στο ηλεκτρονικό σπίτι του «Συνδέσμου Μελών Γυναικείων Σωματείων Ηρακλείου και Νομού Ηρακλείου». Ο Οργανισμός μας είναι Πιστοποιημένος Φορέας Παροχής Υπηρεσιών Κοινωνικής Φροντίδας και φιλοδοξία μας είναι ο διαδικτυακός αυτός τόπος να αποτελέσει καταφύγιο και πηγή ουσιαστικών πληροφοριών και προτάσεων-λύσεων για κάθε γυναίκα που αντιμετωπίζει προβλήματα έμφυλης βίας αλλά και κάθε μορφής κακοποίηση, καθώς και για οποιοδήποτε συνάνθρωπο χρειάζεται βοήθεια επί του θέματος".
— Μαίρη Παχιαδάκη